Nasza wizja

Fundacja została założona w 2017 roku przez prof. Joannę Dangel i jej córkę Katarzynę Kozera. 

Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z dziećmi i dorosłymi, których stan zdrowia utrudnia im codzienne funkcjonowanie i negatywnie wpływa na jakość ich życia. Ścisła współpraca lekarsko-fizjoterapeutyczna umożliwia holistyczne podejście do pacjentów i ich problemów. Oprócz typowej działalności leczniczej  próbujemy walczyć z ubóstwem i wykluczeniem społecznym poprzez realizację projektów mających na wyrównywanie dostępu do świadczeń zdrowotnych osobom m.in. z terenów wiejskich.

Promujemy aktywny tryb życia we wszystkich grupach wiekowych. Uczymy “dobrego ruchu”, prewencji wad postawy u dzieci i konsekwencji jakie niesie za sobą siedzący tryb życia u dorosłych. Uważamy, że zdrowy człowiek to człowiek szczęśliwy.

Prof. Joanna Dangel jest światowej sławy kardiologiem dziecięcym zajmującym się od ponad 25 lat diagnostyką prenatalną wad serca. Jest twórcą i kierownikiem naukowym Poradni USG Agatowa, referencyjnego ośrodka kardiologii prenatalnej typu C (rocznie konsultowanych jest ponad 400 nowych przypadków wad wrodzonych serca u płodów). Od lat zajmuje się szkoleniem lekarzy i studentów w zakresie diagnostyki prenatalnej. Profesor Dangel swoje serce już dawno oddała dzieciom z wadami serca i ich rodzicom.

Katarzyna Kozera – osteopata, fizjoterapeuta, trener. Od czasów studiów zaangażowana w projekty promujące kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Wraz z mężem prowadzi Uczniowski Klub Sportowy BUSHIDO. Organizatorka kursów i warsztatów szkoleniowych.

W co wierzymy

Wierzymy, że małymi krokami można osiągnąć wielkie cele.
Wierzymy, że można dzielić się własnym szczęściem, wymieniać się doświadczeniami i zmieniać świat.
Wierzymy, w partnerskie relacje między lekarzami i pacjentami.
Wierzymy, w wielkie marzenia i w bezinteresowną pomoc.
Wierzymy, że jeżeli czegoś bardzo się pragnie to można to osiągnąć.

Fundatorki

Prof. Joanna Dangel
Prof. Joanna Dangel Prezes
Lekarz, profesor nauk medycznych, nauczyciel, wykładowca akademicki, podróżnik, mama bliźniaczek jednojajowych.
Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in.:
2012 – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”
2005 – Parasol Szczęścia „za nadzieję dawaną rodzicom nienarodzonych dzieci oraz za mądrość i upór w pokonywaniu trudów leczenia najmniejszych z ludzkich serc”
Katarzyna Kozera
Katarzyna KozeraFizjoterapeuta, Menedżer
Osteopata, fizjoterapeuta, trener, młoda mama.
Wykształcenie zdobywała w Polsce i za granicą (Dania, Włochy, Belgia, Hiszpania) biorąc udział w stażach, kursach i konferencjach naukowych. Razem z mężem prowadzi klub sportowy BUSHIDO: www.bushido-centrum.pl.
Ukończyła m.in.:
2017 – Flanders International College of Osteopathy
2017 – studia doktoranckie na WUM
2012 – studia magisterskie na warszawskim AWF, Rehabilitacja
2011 – studia magisterskie na warszawskim AWF, Wychowanie Fizyczne

Wiara

Nadzieja

Miłość

NAPISZ DO NAS