W dniach 29 listopada – 1 grudnia odbył się kolejny międzynarodowy kurs kardiologii prenatalnej pt: „Fetal Cardiology – the unique field of cooperation between cardiologists, neonatologists and obstetricians”. Szkolenie organizowane było pod patronatem Association for European Pediatric and Congenital Cardiology (AEPC).

Szkolenie dostało akredytację European Board for Accreditation in Cardiology (EBAC), Okręgowych Izb Lekarskich (OIL) i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG).

Po raz kolejny gościł nas Hotel Radisson Blu Centrum przy ulicy Grzybowskiej, oferując gościom obsługę na najwyższym poziomie. 

O program naukowy zadbali światowej sławy wykładowcy z dziedzin kardiologii dziecięcej i prenatalnej, anatomii i morfologii, ginekologii i położnictwa oraz genetyki: prof. Joanna Dangel (kierownik naukowy), Ulrike Herberg, Sally-Ann Clur, Monique Jongbloed, prof. Grażyna Brzezińska-Rajszys, Agata Włoch, Adam Koleśnik, Paweł Własienko, Agnieszka Grzyb, Joanna Kuran-Ohde i Anna Kajdy. 

W szkoleniu wzięło udział prawie 100 uczestników z 17 krajów m.in. z Portugalii, Rumunii, Holandii, Belgii, Norwegii. Na kurs przyjechali nawet lekarze z Maroko i Kataru. 

W czwartkowy wieczór uczestnicy mogli bliżej się poznać na Get-Together Party, które wspaniale zorganizowała dla nich Restauracja Dos Tacos (ul. Jasna 22). Pełne słońca smaki meksykańskich przysmaków, kolorowa margarita i wesołe latynowskie dźwięki pozwoliły zmęczonym głowom zapomnieć na chwilę o trudnych medycznych tematach. 

Podczas kursu, oprócz wykładów teoretycznych, odbyły się sesje badań on-line. Większość omawianych problemów została zaprezentowana na żywo dzięki uprzejmości pacjentek będących pod opieką Poradni USG Agatowa. Nasi sponsorzy, firmy: Philips, Canon, Intimex i Samsung zadbały, aby badania mogły zostać zaprezentowane na czterech różnych aparatach. Dziękujemy bardzo nie tylko za udostępnienie sprzętu, ale także za wsparcie finansowe, które bardzo ułatwiło organizację wydarzenia. 

Dziękujemy wszystkich uczestnikom za przybycie, aktywny udział i ciekawe dyskusje. Zachęcamy do współpracy zarówno krajowej jak i międzynarodowej. Do zobaczenia niebawem!

 

2018-12-19T00:24:01+00:00